آهک زنده و هیدراته: کیفیت عالی و تولید مطمئن از شرکت آروشا پودر

4.9
(50)

آهک زنده و هیدراته با یکدیگر تفاوت و شباهت های زیادی دارند و از هر کدام از آنها در صنعت خاصی بهره برداری می شود؛ این تولیدات در مجموعه صنعتی آروشا پودر به صورت تخصصی تولید و با قیمت های مناسب عرضه می گردند.

آهک زنده و هیدراته

آهک هیدراته

آهک هیدراته یک ترکیب فرآوری شده است که موارد مصرفی چشمگیری در زندگی صنعتی انسان بر عهده دارد، این ترکیبات از صنعت ساختمان سازی گرفته تا صنعت تولید مواد غذایی و مواد خوراکی کاربرد دارند و مسلماً کیفیت آهکی هیراته با این کاربرد های گسترده بسیار حائز اهمیت می باشد.

کیفیت آهک هیدراته متاثر از عوامل بی شماری است که مهمترین عامل تاثیرگذار در این میان سنگ آهک استخراج شده از معادن است که می‌ تواند دارای مقدار متفاوت کلسیم یا عناصر دیگر باشد، برای مثال هر چقدر میزان عنصر کلسیم در این سنگ ها بیشتر باشد کیفیت آهک تولید شده مسلما بیشتر خواهد بود؛ مورد بعدی که در کیفیت این محصولات تاثیر مستقیم می گذارد تجهیزات مورد استفاده جهت فرآوری سنگ آهک می باشد،در حال حاضر تجهیزات هیدراتاسیون و کوره های صنعتی آهک پزی نقش اساسی در کیفیت این محصولات دارند و می‌ توانند خلوص محصول را افزایش یا کاهش دهند.

آنالیز فیزیکی آهک هیدراته

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی ca(oh)2 حلالیت در آب 0.16 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 2.2-2.4 (g/ml)
جرم مولکولی 74.09 (g/mol) نقطه جوش not applicable
دانسیته 400-600 (kg/m3) نقطه ذوب not applicable
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

تفاوت آهک هیدراته و آهک زنده

تفاوت آهک هیدراته و آهک زنده در برخی از ویژگی‌ ها و مشخصات ذاتی این محصولات است، به عنوان مثال ساختار مولکولی و میزان واکنش پذیری این دو ترکیب با دیگر کاملاً متفاوت می باشد؛ آهک زنده دارای فرمول مولکولی اکسید کلسیم است و مستقیماً از پخت سنگ های آهکی تولید می گردد، این ترکیبات ساختار شیمیایی ناپایداری دارند به طوری که در اثر ترکیب با آب به راحتی یون هیدروکسید را جذب کرده و تغییر ماهیت شیمیایی می دهند و همچنین حرارت زیادی را آزاد می‌ کنند طی این فرایند آهک زنده به آهک هیدراته تبدیل می شود و فرمول مولکولی آن از اکسید کلسیم به هیدروکسید کلسیم تغییر می‌ یابد.

آهک فعال در صورت ترکیب با آب واکنش بسیار شدیدی ایجاد می نماید به همین دلیل می‌ توان عنوان کرد که واکنش پذیری این محصولات بسیار زیاد است، همچنین میزان حرارتی که در این میان تولید می گردد به حدی است که می تواند آب را به جوش آورد، در صورتی که اهک هیدراته میزان واکنش پذیری بسیار کمی دارد و در صورت ترکیب با اب هیچ فعالیتی از خود نشان نمی دهد در راستای همین ویژگی به این ترکیبات آهک مرده هم گفته می شود.

بهترین آهک را از کجا تهیه کنیم

بهترین آهک را از کجا تهیه کنیم؟ سوالی است که ذهن بسیاری از مصرف کنندگان این ترکیبات را به خود درگیر کرده و در حال حاضر همه به دنبال معتبرترین مراکز هستند تا بتوانند بهترین آهک را در اختیار داشته و از مزیت های آن ها بهره مند شوند.

مجموعه صنعتی آروشا پودر به عنوان بهترین عرضه کننده این محصولات با برخورداری از سنگ های آهک کلسیم بالا و مرغوب و همچنین تجهیزات دقیق در حال فعالیت می باشد، برای خرید این محصولات با مشاورین مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین: 50

هنوز کسی نظر نداده. نظرت رو بگو

جدیدترین اخبار سایت