استفاده تاکتیکی از بنتونیت در دامپروری: بهبود گوارش، جذب عناصر غذایی و کنترل بیماری‌ها

بنتونیت در خوراک دام و طیور فواید تغذیه ای و فیزیولوژیکی قابل توجهی را ایجاد می نماید و علاوه بر این مورد می تواند باعث کاهش قیمت تمام شده خوراک های تولید شده شود؛ این ترکیبات به عنوان راه حلی تاثیر گذار در افزایش راندمان پرورشی در این صنعت به بهره‌ برداری می ‌رسند.

بنتونیت در خوراک دام

فواید بنتونیت در خوراک دام و طیور

نیاز به تغذیه با کیفیت و فرموله شده دامداران و مرغداران را بر آن داشته است که به مصرف کنسانتره های پلت شده روی بیاورند تا بتوانند تمامی احتیاجات دام و طیور را با حذف هزینه های بی مورد تامین نمایند.

در تهیه کنسانتره های پلت شده جهت افزایش کیفیت پلت تولیدی از فرآورده های معدنی همچون بنتونیت استفاده می شود؛ بنتونیت در این شرایط با جذب آب به یک ماده جاذب تبدیل می شود و باعث چسبندگی بیشتر اجزای خوراک شده و کیفیت پلت تولید شده را چندین برابر می نماید.

این ترکیبات به عنوان یک پلت بایندر مناسب هم در این صنعت مهم به بهره ‌برداری می ‌رسند؛ در تولید خوراک دام و طیور با هدف جذب توکسین ها که توسط قارچ های مضر تولید می گردند، از بنتونیت استفاده می‌ شود و این ترکیبات به راحتی می‌ توانند آنها را در خود جذب کرده و به صورت غیر قابل جذب از دستگاه گوارش موجودات زنده خارج نمایند،  تمامی موارد گفته شده فواید بنتونیت در تهیه خوراک دام و طیور می باشد.

مرکز فروش بنتونیت گریس قاین
>>

آنالیز فیزیکی پودربنتونیت خوراک طیور

Measure Element
680-750 Water absorption
22-25 Swelling    ml/gr2
4-8 Humidity    %
86 Montmorillonite    %
100-110 Cation exchange capacity   mEq/100mgr
0.22 Mercury   ppm
2 Arsenic    ppm
n.d Nickel, Lead ,Cadmium

محدودیت های استفاده از بنتونیت در پرورش دام و طیور

بنتونیت با داشتن ساختمان فیزیکی لایه ای با زنجیره های سیلیکاتی و فضاهای خالی تشکیل شده در ساختار مولکولی خود و در نهایت قابلیت تبادل یونی به راحتی می تواند تمامی یون های دارای بار الکتریکی منفی را در تهیه خوراک دام و طیور جذب کرده و از دستگاه گوارش این موجودات زنده دفع نماید؛ با در نظر گرفتن این پارامتر بهره برداری از بنتونیت در صنعت پرورش دام و طیور ضروری به نظر می‌ رسد، اما این موارد مصرف باید بر اساس استاندارد هایی تعیین شود چون در صورت بهره برداری از بنتونیت نامناسب، خسارت های بیشتری برای پرورش دهندگان ایجاد می گردد.

طبق محدودیت هایی که برای استفاده از بنتونیت در این صنعت گزارش شده است، استفاده از بنتونیت با درصد خلوص پایین تر از ۷۰ درصد در این صنعت مهم توصیه نمی ‌شود چون این نوع بنتونیت ها باعث بروز مشکلاتی همچون مسمومیت در حیوانات می شوند.

استفاده از بنتونیت باید در سطح بالای از ویتامین ها انجام پذیرد تا روی بالانس مواد معدنی تاثیر داشته باشد، همچنین جهت استفاده از بنتونیت در خوراک دام و طیور باید حتماً این ترکیبات در خطوط تولیدی مجهز و زیر نظر متخصصین فرآوری شوند.

عرضه مستقیم بنتونیت

عرضه مستقیم بنتونیت در اروشا پودر با هدف دسترسی به بهترین محصولات برای تمامی صنعتگران انجام می پذیرد، برای کسب اطلاعات بیشتر با این واحد تولید کننده به صورت مستقیم ارتباط بگیرید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز بدین.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 60

هنوز کسی نظر نداده. نظرت رو بگو

جدیدترین اخبار سایت