تأثیر مثبت کربنات کلسیم بر تغذیه و رشد سالم گیاهان و بهبود عملکرد محصولات کشاورزی

4.9
(50)

کربنات کلسیم در کشاورزی وظایف مهمی را برعهده دارد و این ترکیبات معمولاً با هدف خنثی کردن اسید های موجود در خاک های زراعی و کشاورزی به مصرف می رسند و با این فعالیت میکروارگانیسم های مفید به راحتی می ‌توانند رشد داشته باشند.

 کربنات کلسیم در کشاورزی

کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی

کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی همان اهک کشاورزی می باشد که نقش ماده اشباع کننده معدنی را برعهده گرفته و برای تغذیه و تصحیح شرایط پرورشی زمین های کشاورزی مناسب می باشد، آهک کشاورزی پی اچ خاک ها را مشخص می‌کند و مقدار  ایده آلی را برای آنها ایجاد می ‌نماید.

مقدار پی اچ خاک ها در نقاط مختلف کشور پایین تر یا بالاتر از ۷ اعلام می گردد و در واقع بر اساس همین شرایط خاک، برای ایجاد کشاورزی های سالم باید از این فراورده معدنی به میزان متفاوتی استفاده شود، اگر کشاورزان اهمیت استفاده از این فراورده معدنی مخصوص کشاورزی را درک نکند، در زمان برداشت محصول نتایج خوبی نخواهند داشته و و زمان و هزینه های آنها به کلی از بین می رود، نوع کربنات کلسیمی که در این صنعت مهم به بهره برداری می رسد به ویژگی‌ های ساختاری خاک و سنگینی و سبکی خاک وابسته می ‌باشد.

خرید کربنات کلسیم: تأمین نیازهای معدنی دام‌های شما
>>

آنالیز شیمیایی کربنات کلسیم

Element (%)Measure
caco3 99
fe2o3 0.008
mgo 0.75
loi 43.2
insoluble HCL 0.10

زمان استفاده از کربنات کلسیم در صنعت کشاورزی

زمان استفاده از کربنات کلسیم برای تاثیرگذاری بیشتر این فرآورده های معدنی در کشاورزی حائز اهمیت می باشد و بر اساس تجربیات کشاورزان معمولاً  این فراورده معدنی۱۰ تا ۱۵ روز قبل از شروع فرآیند های کشاورزی به خاک ها اضافه می شود و انتظار می ‌رود زمین ها قبل از استفاده برای کسب نتیجه بهتر خیس باشند.

این فاصله ۱۵ روزه برای قرار گرفتن خاک ها همراه با این فراورده معدنی در معرض نور خورشید مناسب می باشد و میکروارگانیسم های مضر در این شرایط کاملا از بین می روند، شایان ذکر است که با توجه به محیط و ماهیت خاک ها استفاده از این فراورده معدنی باید به صورت دوره ای تکرار شود و مقدار این ترکیب بر حسب تن در هکتار اندازه گیری می شود.

خرید کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی

خرید کربنات کلسیم مخصوص کشاورزی به دو صورت پودری یا دانه بندی امکان پذیر می باشد، کربنات های پودر شده سریع تر در خاک نفوذ کرده اما استفاده از آن ها با سرعت ثابت کمی دشوار می باشد، برعکس فرم های گلوله شده این ترکیبات کاربرد بسیار آسانی دارند اما زمان بیشتری برای تجزیه شدن و ارائه ویژگی های خود نیاز دارند.

این فراورده معدنی در صنعت کشاورزی برای اصلاح و از بین بردن چندین مشکل به مصرف می ‌رسد، اما خرید و مصرف این ترکیبات فقط باید بر اساس نتایج تجزیه و تحلیل خاک های کشاورزی انجام پذیرد چون مصرف بیش از اندازه این ترکیبات باعث می شود آسیب های جبران ناپذیر به خاک ها وارد شود.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین: 50

هنوز کسی نظر نداده. نظرت رو بگو

جدیدترین اخبار سایت