نقش و کاربردهای کربنات کلسیم در بهبود کیفیت و خواص کاغذ و محصولات مرتبط

کربنات کلسیم کاغذ سازی با هدف افزایش کیفیت تولیدات نهایی به بهره‌برداری می ‌رسد، این ترکیبات نقش مهمی در کاهش جایگزینی چوب درختان دارد و با استفاده از آنها از قطع درختان جلوگیری می شود.

کربنات کلسیم کاغذ

انواع کربنات کلسیم

شناخت انواع کربنات کلسیم و استفاده متناسب این محصولات مسلما با کاهش هزینه های تولیدی صنعتگران رابطه مستقیم خواهد داشت، پس ما در این بخش از محتوا انواع کربنات کلسیم قابل استفاده در صنایع را معرفی می‌ کنیم.

این ترکیبات به صورت کلی در دو نمونه کربنات کلسیم طبیعی و کربنات کلسیم مصنوعی قابل عرضه می باشند، کربنات کلسیم طبیعی از آسیاب کردن سنگ ها و کانی های معدنی به صورت مستقیم برداشت می شود، این تولیدات از قیمت فروش بسیار پایین در مقایسه با نمونه های مصنوعی برخوردار هستند و مزیت بزرگ آنها هم همین پارامتر می باشد.

کربنات کلسیم رسوبی از طریق واکنش های شیمیایی مصنوعی در کارخانه ها قابل تولید است،  این نوع ترکیبات سفیدتر، خالص تر و شفاف تر هستند و برای بهره برداری در صنایع نسبت به نمونه های طبیعی گران تر می باشند.

آنالیز شیمیایی کربنات کلسیم

Element (%)Measure
caco3 99
fe2o3 0.008
mgo 0.75
loi 43.2
insoluble HCL 0.10

نتایج مثبت کربنات کلسیم در تولید کاغذ

نتایج مثبت بهره برداری از کربنات کلسیم در تولید کاغذ به نوعی بوده است که طی سال های گذشته تاکنون به استفاده از این تولیدات تاکید شده است و در حال حاضر به عنوان اصلی‌ترین پر کننده از این فرآورده های معدنی استفاده می شود.

کربنات کلسیم باعث خنثی شدن محیط های اسیدی در بحث تولید انواع کاغذ می شود، این ترکیبات باعث می گردند که محصولات کاغذی قابلیت چاپ بهتر، قیمت های رقابتی تر، کیفیت شفاف ‌تر، براقیت بیشتر و سفیدی بالاتری داشته باشند؛ استفاده از این فرآورده ها باعث کاهش مقدار مصرف چوب، کاهش هزینه‌ ها و در حین حال اطمینان از دوام و ماندگاری کاغذ خام می شود، کربنات کلسیم در مصرف انرژی صرفه جویی های لازم را ایجاد می نماید و باعث می شود که ماشین های کاغذ سازی فرایند های تندتری را انجام دهند.

خرید کربنات کلسیم کاغذ سازی

حدود ۸۰ درصد از مواد تشکیل دهنده کاغذ های معدنی را فراورده های میکرونیزه کربنات کلسیم تشکیل می دهند، بنابراین خرید این تولیدات برای استفاده در صنعت کاغذ سازی یکی از مهمترین دغدغه‌ های کارخانه های تولید کننده می باشد.

تولید کنندگان انواع کاغذ باید خرید این تولیدات را با نهایت دقت و توجه به انجام برسانند چون در صورت مرغوب نبودن این ترکیبات و یا تطابق نداشتن آنها با خطوط تولیدی مشکلات عدیده ای ایجاد می گردد؛ شما مشتریان گرامی برای در امان بودن از این مشکلات می توانید شرکت آروشا پودر را انتخاب کرده و بعد از دریافت مشاوره هایی، خرید این تولیدات را انجام دهید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز بدین.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 40

هنوز کسی نظر نداده. نظرت رو بگو

جدیدترین اخبار سایت